Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AP’de yolsuzluk soruşturması: İki milletvekilinin ofisi arandı

AP’de yolsuzluk soruşturması: İki milletvekilinin ofisi arandı
06 Haziran 2023 - 21:09

1,5 MİLYON EURO ELE GEÇİRİLDİ

Cozzolino ise Belçika makamlarının talebi üzerine ülkesi İtalya’dayken gözaltına alınmıştı. Ev hapsinde tutulan İtalyan milletvekili, Belçika’ya iadesi için yapılan başvuruya itiraz etmişti. Cozzolino’nun daha önce mühürlenen ofisi, son aramadan sonra yeniden mühürle kapatıldı. Cozzolino hala İtalya’da bulunuyor.

Belçika makamlarının geçen yıl sonunda başlattığı soruşturmada, Tarabella ve Cozzolino’nun dışında AP’nin o zamanki başkan yardımcısı Yunan milletvekili Eva Kaili, eski İtalyan milletvekili Pier Antionio Panzeri, Kaili’nin erkek arkadaşı ve AP çalışanı Francesco Giorgi ile hukukun üstünlüğü konularında çalışan sivil toplum kuruluşunun yöneticisi Niccolo Figa-Talamanca gözaltına alınmıştı.

O dönem bazı şüphelilerin evleri ve işyerlerindeki aramalarda yaklaşık 1,5 milyon euro ele geçirilmişti.

Rüşvet çarkının liderinin Panzeri olduğu belirtilmiş, Panzeri polisle işbirliği yaparak itirafçı olmuştu. Belçika’da soruşturmada gözaltına alınanların tamamı şartlı tahliye edilmişti.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez