Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya borsaları Çin’in emlak piyasasına destek sözüyle yükselişte

Hong Kong payları, Çin’in makus durumdaki emlak piyasasına takviye kelamı vermesiyle yüzde 3 yükseldi.

Asya borsaları Çin’in emlak piyasasına destek sözüyle yükselişte
25 Temmuz 2023 - 15:00

Çin Politbüro’nun emlak kesimi için “politikaları vaktinde ayarlama ve optimize etme” taahhüdünün akabinde Hong Kong pay senetleri Salı günü güçlü bir toparlanma gördü ve Hang Seng endeksi yüzde 3 yükseldi.

Pekin’in en üst seviye karar alma organı, tüketimi artırma ve borç riskleriyle çaba etme taahhütlerinin yanı sıra “istikrarlı istihdamı stratejik bir amaca yükseltme” kelamı verdi.

Bu, geçen haftaki hayal kırıklığı yaratan ekonomik dataların, büyümeyi desteklemek için yenilenen siyaset dayanağı davetlerine yol açmasının akabinde geldi.

Anakara Çin pay senetleri de yükseldi, Shenzhen Bileşik Endeksi neredeyse yüzde 2 ve Shanghai Bileşen Endeksi yüzde 1,18 yükseldi.

Diğer Asya piyasaları da çoğunlukla yükseldi. Güney Koreli Kospi düz çizgiye yakın süreç görürken, Kosdaq yüzde 1 yükseldi. Ön kestirimlere nazaran bu, ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasında yıllık yüzde 0,9’luk bir büyüme görmesinden sonra geldi.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,33 artışla Pazartesi günkü karlarını genişletti. Fakat Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,18 düşerken Topix yüzde 0,13 yükseldi.

ABD’de bir gecede, Dow Jones Industrial Average yarar serisini Şubat 2017’den bu yana en uzun serisi olan 11 güne çıkarırken üç ana endeks de yükseldi. Dow yüzde 0,52, S&P 500 yüzde 0,40 ve Nasdaq Composite yüzde 0,19 yükseldi.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez