Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya borsaları haftaya karışık seyirde başladı

Asya-Pasifik’teki paylar, Cuma günü Wall Street Journal’ın kimi Fed yetkililerinin politikayı çok fazla sıkılaştırma konusunda telaşlı olduğunu …

Asya borsaları haftaya karışık seyirde başladı
29 Kasım 2022 - 23:00

Asya-Pasifik’teki paylar, Cuma günü Wall Street Journal’ın kimi Fed yetkililerinin politikayı çok fazla sıkılaştırma konusunda telaşlı olduğunu bildirmesinin üzerine ABD pay senetlerinin yükselmesinin akabinde Pazartesi günü karıştı.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 4’ten fazla düşerken, Hang Seng Tech endeksi yaklaşık yüzde 6 düştü.

JPMorgan Asset Management’ın APAC Baş Piyasa Stratejisti Tai Hui, daha yüksek ABD Hazine getirileri de dahil olmak üzere son vakitlerde Hong Kong piyasasını bir dizi faktörün yönlendirdiğini söyledi.

Yatırımcılar ayrıyeten, Çin Komünist Partisi’nin hafta sonu Lider Şi Cinping’e sadık yandaşlarının çekirdek bir liderlik kümesi oluşturmak üzere görevlendirilmesiyle kapanan 20. Ulusal Kongresi sırasında siyaset tedbirlerinin açıklanmasını bekleyebilirler.

Stratejist Hui, “Toplantı çoğunlukla işçi değişiklikleriyle ilgili olduğundan, ekonomik toparlanma umduğumuz kadar çabuk gelmeyebilir” dedi.

Anakara Çin piyasaları, tekrar düşmeden evvel, beklenenden daha yeterli gelen ekonomik datalarla kısa bir müddetliğine olumlu bölgeye girdi. Şanghay Kompozit Çin anakarasında son olarak yüzde 0.52 daha düşüktü ve Shenzhen Bileşeni yüzde 0.361 kıymet kaybetti.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 1,66 daha yüksekti. Kospi Güney Kore yüzde 1,17 ve Kosdaq yüzde 2,28 bedel kazandı.

Japonya’nın Nikkei 225 yüzde 0.99 ve Topix yüzde 0.84 yükseldi. MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik payları endeksi yüzde 0,74 düştü.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez