Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bakan Yusuf Tekin, Üniversite Tercihi Yapacak Gençlerle Buluştu

Tercih Takviye Programı’nın birinci aktifliği İstanbul’da gerçekleştirildi. Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de iştirak gösterdi.

Bakan Yusuf Tekin, Üniversite Tercihi Yapacak Gençlerle Buluştu
24 Temmuz 2023 - 3:00

Önce Öğrenci Platformu tarafından Bahçelievler Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve pek çok farklı kentte gençlere ulaşacak olan Tercih Takviye Programı’nın birinci aktifliği 500 üniversite adayının iştiraki ile İstanbul’da gerçekleştirildi. Tercih yapacak öğrencilere birebir tercih danışmanlığı verilmesinin yanı sıra bakanlar, bürokratlar ve dal temsilcilerinin ortalarında bulunduğu alanında uzman isimlerin gençlerle deneyimlerini aktardığı programa, Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de iştirak gösterdi.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Kendi Dünyanızı ve Yeteneklerinizi Yeterli Görerek Tercihte Bulunmalısınız”

Bakan Tekin programda yaptığı konuşmada gençlerin bugün hayallerindeki fakülte ve kısımda okuyabilmeleri için çok geniş bir seçenek havuzuna sahip olduklarının altını çizerek meslek planlaması ve tercih danışmanlığı için yapılan bu tıp toplantıların onlar için önemli bir baht olduğunu lisana getirdi. Bakan Tekin, “Tercih sürecinde size en çok yararı olacak şeyler: kendi iç dünyanızı ve kendi yeteneklerinizi güzel görmek ve ona nazaran tercihte bulunmak. Şayet bunu yapmazsanız bir ömür uzunluğu istemediğiniz, sevmediğiniz bir mesleği icra etmiş olacaksınız. Ancak bunu yaparsanız severek zevkle yapacağınız bir meslek yapmış olacaksınız.” diye konuştu.

Bakan Tekin: “Biz Akademisyenler Size Hayatınızın Bir Kısmında Danışmanlık Vermiş Olacağız”

Kendisinin de bir ebeveyn olarak çocuklarının tercihine hürmet duyduğunu belirten Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gençlerin istedikleri okulu kazanmaları temennisinde bulunduğunu söz ederek şunları söyledi, “Kazandıktan sonra kendinizi lütfen ancak lütfen üniversitelerde biz akademisyenlerin size vereceği derslerle sınırlandırmayın. Biz sizin hayatınızın yalnızca bir kısmında size danışmanlık vermiş olacağız. Lakin hayatın onun dışında tahminen yüzde elli, yüzde altmış, yüzde yetmiş beşlik bir kısmında öğreneceğiniz şeyler o yerleşke binasının içerisinde, dışında sizin öbür cins etkinliklerden alacağınız şeyler. Benim sizden isteğim bu ülkeye sahip çıkacak, bu ülke için çaba edecek, bu ülke için kıymet, fikir üretecek bütün ortamlarda var olun, bulunun. Hem bu halde kendinizi daha düzgün geliştirmiş olacaksınız, hem de biz, sizin büyükleriniz, sizinle ilgili hoş fikirler içerisinde olacağız ve gönlümüz, içimiz ferah bir biçimde bu ülkeyi sizlere emanet etmiş olacağız.”

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez