Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çin, Fransa’da Düzenlenen World Skills Müsabakası 2022 Kapsamında Beş Aktifliğe Katılıyor

Çin grubu, 19-22 Ekim tarihleri ortasında Fransa’nın Bordeaux kentinde düzenlenen WorldSkills Yarışı 2022 Özel Sürüm kapsamında, dijital inşaat …

Çin, Fransa’da Düzenlenen World Skills Müsabakası 2022 Kapsamında Beş Aktifliğe Katılıyor
05 Aralık 2022 - 11:00

Çin grubu, 19-22 Ekim tarihleri ortasında Fransa’nın Bordeaux kentinde düzenlenen WorldSkills Yarışı 2022 Özel Sürüm kapsamında, dijital inşaat, hemşirelik, endüstriyel tasarım (CAD), taşınabilir robotik, sıva ve kuru inşaat olmak üzere toplam beş aktiflikte yarışıyor.

Çin grubunun teknik temsilcisi Zhang Lei, Çarşamba günü Xinhua’ya verdiği demeçte, Çin’in WorldSkills Yarışı’na art geriye altı kere katıldığını ve memleketler arası zanaat müsabakasına iştirakin nitelikli çalışanları profesyonel yeteneklerini geliştirmeleri için cesaretlendirmeye ve zanaat ruhunu teşvik etmeye dayanak olacağını söyledi.

“Zanaat ve Ticaret Olimpiyatları” olarak bilinen WorldSkills, iki yılda bir düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından 23 yaşın altındaki (bazı kategorilerde 26) genç profesyonelleri 60 kadar teknik, teknolojik ve zanaat uğraşlarında karşı karşıya getiren milletlerarası bir yarış.

WorldSkills Müsabakası 2022 Özel Sürüm, Eylül-Kasım ayları ortasında çeşitli ülkelerde toplam 62 aktiflikle gerçekleşiyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Fransa’nın Bordeaux kentinden bildiriyor. (XHTV)

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez