Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çin Komünist Parti kongresinde dikkat çeken manzara

Eski Çin önderi Hu Jintao, Komünist Parti kongresinin kapanış oturumu sırasında 79 yaşındaki Lider Şi Jinping’in yanında oturduğu sırada sahneden …

Çin Komünist Parti kongresinde dikkat çeken manzara
27 Kasım 2022 - 11:00

Eski Çin önderi Hu Jintao, Komünist Parti kongresinin kapanış oturumu sırasında 79 yaşındaki Lider Şi Jinping’in yanında oturduğu sırada sahneden indirildi.

Hu, Cumartesi günü Pekin’deki Büyük Halk Salonu’ndaki görüşmelerin ortasında, hem kameraya yakalanan hem de orada bulunan 2 binden fazla kişinin şahit olduğu sırada koltuğundan indirilerek salondan çıkarıldı.

Aralık’ta 80 yaşına giren Hu, son vakitlerde kamuoyu önünde giderek daha zayıf görünüyordu ve sahneden indirilirken başı karışmış göründüğü belirtildi. Hu’nun, Şi ile konuşmak için kısa müddetliğine durduğu gözlenirken Şi cevap olarak başını salladı ve giden Başbakan Li Keqiang’ın sırtına yavaşça vurdu.

Cumartesi günü Xi, bir dizi sadık taraftarının yer aldığı bir Merkez Komitesi ilan ederek emsallerine meydan okuyan üçüncü bir misyon mühleti sağlamaya daha da yaklaştı. Bu durumun, Pazar günü açıklandığında ülkenin en güçlü durumları üzerindeki denetimini sağlamlaştırmasının yolunu açtığı değerlendirilyor.

200 üyeli parti organı, parti kongresinin son oturumundan kısa bir mühlet sonra kamuoyu önüne çıktı ve Şi’nin son otuz yıldır dünyanın en büyük ikinci iktisadını kimin yönettiğini belirleyen emeklilik kurallarını bir kenara bıraktığını gördü. Göze çarpan en değerli durumlardan biri de Hu Jintao’ya yakın isimlerden Li Keqiang’ın emekli olmasına hala bir yıl varken Merkez Komite’de bulunmamasıydı.

Konuyla ilgili, “Hu’nun evvelden belirtilmemiş ayrılışının siyasi bir duruşu temsil etme mümkünlüğünün düşük olduğunu düşünüyorum” diyen Singapur Ulusal Üniversitesi’nden Lee Kuan Yew, “Bunun bir sıhhat sorunu olduğunu düşünüyorum. Hu daha çok yalancı bir kişilik, fazla bir şey istemiyor. Şi’ye öfkesini söz ettiğini sanmıyorum” sözlerini kullandı.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez