Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Çin Merkez Bankası Lideri Gang’in misyonundan ayrılması bekleniyor

Kaynaklar, Çin Merkez Bankası Lideri Yi Gang’ın Komünist Parti Merkez Komitesinden çıkarıldıktan sonra büyük olasılıkla istifa edeceğini söyledi …

Çin Merkez Bankası Lideri Gang’in misyonundan ayrılması bekleniyor
30 Kasım 2022 - 5:00

Kaynaklar, Çin Merkez Bankası Lideri Yi Gang’ın Komünist Parti Merkez Komitesinden çıkarıldıktan sonra büyük olasılıkla istifa edeceğini söyledi.

Yi’nin 64 yaşında olduğu ve bakan seviyesindeki yetkililerin emeklilik yaşının 65 olduğu için gelecek yıl emekli olmaya uygun olduğu göz önüne alındığında, Çin Merkez Bankası Liderinin 2023 yılının birinci çeyreğinde emekliye ayrılması bekleniyor.

Bazı siyaset uzmanları ve danışmanları, selefi Zhou Xiaochuan’da olduğu üzere Yi’nin vazife mühletinin uzatılabileceğini öne sürmüştü. Fakat Islahat yanlısı olarak bilinen Yi Gang’ın yanı sıra Başbakan Li Keqiang, Başbakan Yardımcısı Liu He de Komünist Parti Merkez Komitesi’nde yer alamadılar.

Yi’nin yerine Çin Merkez Bankası Lideri olması beklenen isim ise 2016-2018 periyodunda Çin MB Lider Yardımcısı olan Yin Yong. 53 yaşındaki Yin Yong, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi üyeliğine seçildi.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez