Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Diyarbakır yine üretim merkezi olma yolunda”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Etraf Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile üretimi tamamlanan …

“Diyarbakır yine üretim merkezi olma yolunda”
29 Kasım 2022 - 13:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Etraf Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile üretimi tamamlanan öbür projelerin toplu açılış merasiminde konuştu.

Törenle yaklaşık 12 milyar 342 milyon liraya mal olan 140 projenin açılışı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları söz etti:

“Biz bugüne kadar Diyarbakır’ı yaptığımız 57 milyar liralık kamu yatırımıyla her alanda geliştirmenin uğraşı içinde olduk. Biz burayı bir kenarda bırakmadık. Batı’ya ne yaptıysak Doğu’ya Güneydoğu’ya da aynını yaptık.

Sporda ülkemizin en çağdaş statlarından birini Diyarbakır’a kazandırdık. Şehircilikte inşa ettiğimiz 20 binin üzerinde toplu konutla pek çok ilçemizi, mahallemizi adeta yeni baştan inşa ettik. Son kampanyamızla Diyarbakır’a 5 bin 570 konut, 450 sanayi sitesi ve 30 bin konutluk arsa daha kazandıracağız. Kura sonucunda emlakı kim kazanırsa onlar alacak. Eski stadın yerine millet bahçesi yapıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarına süratle devam ediyoruz. Ulaştırmada, 44 kilometrelik bölünmüş yol uzunluğunu 450 kilometreye çıkardık. Bugünkü açılışımızla çevreyolunu da hizmete alıyoruz.”

“Silvan Barajı yakında su tutmaya başlıyor”

“Silvan Barajı yakında su tutmaya başlıyor. Babakaya Tüneli’nin inşası sürüyor. Silvan Tüneli’nde ihale yenilemesi sebebiyle yavaşlayan çalışmalar birkaç hafta içerisinde tam gaz tekrar başlıyor. OSB’lerin yenileri sırada bekliyor. Doğalgaz çizgisini şimdi bu imkana kavuşamamış ilçelerimize hakikat genişletiyoruz.

Açılışını yapacağımız yapıtlardan biri kentin trafiğinde rahatlama sağlayacak olan Diyarbakır-Güneybatı Etraf Yolu’dur. Uzunluğu 30 kilometreye yaklaşan, yatırım bedeli 1 milyar lirayı aşan bu yol, üzerindeki 3 köprüsü ve 3 köprülü kavşağıyla Şanlıurfa istikametinden Mardin istikametine olan trafiğin yükünü kent içinden alacaktır.

TOKİ çalışmalarında bir yandan 500 bin konutu, 1 milyon arsayı, 50 bin iş yerini kapsayan yeni kampanyamızı başlatırken öbür yandan da mevcut projerleri süratle tamamlıyoruz. Bugün burada Yenişehir’de 550 konutluk, 277 konut ve 635 konutluk 3 farklı etabın Sur’da 78 konut ve 3 iş yeriyle daha evvel tamamlanan parsellerin etraf düzenlemelerinin ve ayrıyeten Bağlar Millet Bahçesi’nin açılışını yapıyoruz.

Diyarbakır tekrar ülkemizin en kıymetli sanayi ve üretim merkezi olma yolunda süratli adımlarla ilerliyor.”

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez