Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Fed yetkilisi Bowman’dan şahin çıkış

Fed idare konseyi üyelerinden Michelle Bowman daha fazla faiz artışına gereksinim olabileceği sinyalini verdi.

Fed yetkilisi Bowman’dan şahin çıkış
06 Ağustos 2023 - 15:00

Fed idare şurası üyelerinden Michelle Bowman, ABD merkez bankasının fiyat istikrarını tam olarak sağlamak için faizleri daha da yükseltmesi gerekebileceğini söyledi.

Bowman, “Enflasyonun Fed’in %2’lik maksadına hakikat bir patikaya girmesi için muhtemelen ek faiz artışlarına gereksinim duyulacaktır” dedi.

Cumartesi günü Colorado’da Kansas Bankacılar Birliği’nin düzenlediği bir aktiflikte konuşan Bowman, Fed’in geçen ayki toplantısında alınan faiz artırımı kararını desteklediğini söyledi.

O vakitten bu yana açıklanan bilgiler fiyat artışında bir yavaşlama olduğunu gösterse de Bowman, enflasyondaki düşüşün devam ettiğine dair daha fazla delil görmek istediğini belirtti.

Bowman, “Son periyotta enflasyonun düşmesi olumluydu, lakin daha fazla faiz artışını ve faizin ne kadar müddet kısıtlayıcı bir düzeyde kalması gerektiğini değerlendirirken enflasyonun %2’lik maksadımıza yanlışsız manalı bir yolda olduğuna dair dengeli ispatlar arayacağım. Ayrıyeten tüketici harcamalarında yavaşlama ve işgücü piyasası şartlarının gevşediğine dair işaretleri de izliyor olacağım” diye konuştu.

Bowman, Fed yetkililerinin gelen dataları değerlendireceğini ve enflasyondaki gelişmenin durması halinde gelecekte faizleri artırmaya istekli olmaları gerektiğini söyledi.

Fed’in yılın geri kalan kısmında üç toplantısı bulunuyor. Bir sonraki toplantı Eylül ayında yapılacak.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez