Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gençler sahnede yıldızlaştı

Yılbaşından bu yana çalışmalarını sürdüren Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, birinci oyunlarını sahneye koyarak Ormandaki Kulübe’de seyirciyle buluştu.

Gençler sahnede yıldızlaştı
07 Ağustos 2023 - 3:00


Yılbaşından bu yana çalışmalarını sürdüren Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, birinci oyunlarını sahneye koyarak Ormandaki Kulübe’de seyirciyle buluştu.

Gençlerin tiyatronun her evresini öğrenmesi ve sergilemesi gayesiyle Nilüfer Kent Tiyatrosu bünyesinde kurulan Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, yılbaşından bu yana elde ettikleri kazanımları, birinci oyunlarını sahneye koyarak sergiledi. ‘Oyun nasıl hazırlanır?’, ‘Tiyatroda tasarım ne demektir?’, ‘Sahne idaresi nasıl yapılır?’, ‘Oyunculuk ne demektir?’, ‘Yönetmen nasıl çalışır?’ sorularının cevaplarını uzman şahısların katıldığı eğitim ve atölye çalışmaları ile öğrenen gençler; oyuncu, tasarım asistanı ve reji masası olacak biçimde üç gruba ayrılarak, tiyatro yapımını deneyimleyip, ‘Euridike’ isimli oyunla birinci kere seyirci karşısına çıktı.

Sarah Ruhl’un yazdığı, çevirisini Ada Göktepe’nin yaptığı yapıtın, Genel Sanat Direktörlüğünü Murat Daltaban, Genel Üretim Yönetmenliği’ni ise Hasret Daltaban yaptı. Direktörlüklerini Ada Göktepe ile Adem Mülazim’in üstlendiği oyunda; Berra Genç, Burak Arslan, Cemre Naz Durak, Dilek Tırpan, Duru Aşık, Eda Koç, Ekin Ekinci, Murat Özdilek, Hikaye Erdoğdu, Tuğba Demirtunç, Yusuf Çelik, Zeynep Budak ve Zeynep Randa rol aldı.

Oyunun prömiyerinde Balat Atatürk Kent Ormanı, Ormandaki Kulübe’de izleyicilerle buluşan gençler, performansları ile alkış aldı. Klasik Yunan miti Orfeus ve Euridike’nin gözünden bir anlatımı sergileyen gençler, Euridike’nin kendi öyküsünü yazmayı öğrendiği bir öyküyü aktardı. Genç oyuncular, maharetleriyle seyircilerden tam not aldı.

Oyunun akabinde genç oyuncuları tebrik eden Murat Daltaban, performanslarından ötürü kutladı. Nilüfer Belediye Başkanvekili Mustafa Şenyurt ise unutulmaz bir gece yaşadıklarını belirterek, gruba çiçek verdi. Nilüfer Gençlik Tiyatrosu tarafından sergilenen ‘Euridike’ isimli oyun, 5, 6, 8, 16, 17 Ağustos 2023 tarihlerinde tekrar sahnelenecek. İzlemek isteyenlerin bilet.nilufer.bel.tr adresinden fiyatsız biletlerini almaları gerekiyor. Ayrıyeten oyun günleri, Emek Metro İstasyonu’ndan saat 20.00’de oyunun sahneleneceği Ormandaki Kulübe’ye, dönüşte de saat 22.00’da birebir metro istasyonuna fiyatsız servis hizmeti verilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez