Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kutman: 4 ülkede liman bakıyoruz

Küresel Yatırım Holding İdare Şurası Lideri Mehmet Kutman, Avustralya, Çin, Japonya ve İngiltere’de liman baktıklarını açıkladı.

Kutman: 4 ülkede liman bakıyoruz
12 Ağustos 2023 - 3:00

BURAK KARAGÖZ

Bloomberg HT’ye konuk olan Küresel Yatırım Holding İdare Heyeti Lideri Mehmet Kutman, Kuşadası’nın 20. yaş gününde, kruvaziyer turizmini ve şirketin yatırım planlarını kıymetlendirdi.

Kutman, Türkiye’nin kruvaziyer turizminden hak ettiği hissesi almadığını belirttiği konuşmasında, kruvaziyerle Türkiye’ye gelen turist sayısının 3 milyona yakın olması gerektiğini söyledi.

“İstanbul’a çok önemli en az 4 gemilik kruvaziyer limanı lazım” diyen Kutman, İstanbul’da kesinlikle homeport limanının olması gerektiğinin altını çizdi.

Şirket olarak, dünyada 29 kruvaziyer limanı işlettiklerini belirten Kutman,
her yıl portföylerine 3-4 liman ekleyeceklerini söyledi. Kutman yatırım çalışmaları hakkında, “Karayipler’de Nassau Limanı’na 300-330 milyon dolar yatırım yaptık. Küresel Ports, St. Lucia Limanı için imtiyaz mukavelesi imzaladı. St. Lucia Limanı’nı iki ay içinde devralmış oluruz. Karayipler’de ise büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

Kutman, farklı bölgelerde 1-2 liman mutabakatını 2 hafta içinde açıklayacaklarını vurguladığı konuşmasında Avustralya, Çin, Japonya ve İngiltere’de liman baktıklarını söyledi.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez