Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

PayPal piyasaya doları cinsinden sabitkoin sürdü

Çevrim içi ödeme sistemi PayPal, dolar cinsinden bir sabitkoin (stablecoin) olan PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürdüğünü duyurdu.

PayPal piyasaya doları cinsinden sabitkoin sürdü
08 Ağustos 2023 - 3:00

PayPal’den yapılan açıklamada, PYUSD’nin sabitkoinlerin ödemeler için sunduğu fırsata katkıda bulunmak üzere tasarlandığına işaret edilerek, dolar mevduatları, hazine bonosu ve gibisi nakit muadilleri tarafından desteklendiği vurgulandı.

PayPal USD’nin, dolar için 1’e 1 oranında kullanılabileceği bildirilen açıklamada, PYUSD’yi satın alan ABD’deki uygun PayPal müşterilerinin, bugünden itibaren PayPal ve uyumlu harici cüzdanlar ortasında transfer ve ödeme yapabileceği, PYUSD ile fon satın alabileceği ve desteklenen rastgele bir kripto para ünitesini PYUSD’ye ve PYUSD’den dönüştürebileceği aktarıldı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen PayPal Üst Yöneticisi (CEO) Dan Schulman, dijital para ünitelerine geçişin, hem dijital olarak yerli hem de ABD doları üzere prestiji para ünitesine basitçe bağlanan istikrarlı bir enstrüman gerektirdiğine dikkati çekti.

PayPal’in yenilik ve uyumluluğa olan bağlılığı ile müşterilerine yeni tecrübeler sunmalarına ait geçmiş performansına işaret eden Schulman, bunun PayPal USD aracılığıyla dijital ödemelerin büyümesine katkıda bulunmak için gerekli temeli sağladığını söz etti.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez