Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Rishi Sunak: İngiltere Başbakanlığı için adayım

Eski İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak Pazar günü yaptığı açıklamada misyonundan istifa eden Liz Truss’ın yerine başbakanlığa aday olacağını …

Rishi Sunak: İngiltere Başbakanlığı için adayım
29 Kasım 2022 - 7:00

Eski İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak Pazar günü yaptığı açıklamada misyonundan istifa eden Liz Truss’ın yerine başbakanlığa aday olacağını söyledi.

Twitter’dan yaptığı açıklamada,” İngiltere şahane bir ülke ancak derin bir ekonomik krizle karşı karşıyayız” tabirlerini kullanan Sunak, “Bu yüzden Muhafazakar Parti liderliği ve bir sonraki başbakan olmak için adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Sunak, Eylül ayında yapılan ve ülke genelinde Muhafazakar Parti üyelerinin oy kullandığı seçimde Boris Johnson’un yerine başbakan olma yarışını Truss’a kaybetmişti.

Eski Maliye Bakanı adaylığını açıklamadan evvel dahi koltuğu geri almaya çalışan Johnson ve eski Savunma Bakanı Penny Mordaunt’tan daha fazla takviye almıştı. Temmuz ayında Johnson hükümetinden istifa eden eski bakan, hükümet içinde Johnson’un istifasıyla sonuçlanan bir başkaldırının tetiklenmesine neden olmuştu.

Sunak adaylığıyla ilgili, “Benim başında olduğum hükümetin her düzeyinde dürüstlük, profosyonellik ve hesap verilebilirlik olacak ve ben işin yanlışsız yapıldığından emin olmak için her gün çalışacağım. Sizden sıkıntılarımızı düzeltmeye yardım etme fırsatı istiyorum” sözlerini kullandı.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez