Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Şoygu: Kiev yeni bir terör suçu daha işledi

Şoygu: Kiev yeni bir terör suçu daha işledi
06 Haziran 2023 - 21:07

Şoygu, “3 gün içindeki bütün yönlerdeki çatışmalarda Ukrayna ordusunun 3 bin 715 asker kaybettiğini” dile getirerek, askeri teknik olarak 52 tank, 207 askeri zırhlı araç, 134 otomobil, 5 uçak, 2 helikopter, 48 obüs ve 53 insansız hava aracını vurduklarını kaydetti.

Rus ordusunun bu çatışmalardaki kayıplarına da değinen Şoygu, “Maalesef kayıplarımız da oldu. Müşterek Kuvvetler Birliklerinden düşmana taarruz esnasında 71 asker öldü, 210’u da yaralandı. 15 tank, 9 piyade savaş aracı, 2 otomobil ve 9 obüs kaybettik.” bilgisini verdi.

KAHOVKA HES SALDIRISI

Kahovka HES’e yönelik saldırı nedeniyle Ukrayna’yı suçlayan Şoygu, “Bu gece, Kiev rejimi yeni bir terör suçu daha işledi ve Kahovka HES’e ait yapılar havaya uçuruldu. Bu da geniş bölgelerin su altında kalmasına neden oldu.” ifadelerini kullandı.

Şoygu, Ukrayna’nın Herson bölgesinden askeri birliklerini ve ekipmanlarını saldırı yaptığı bölgelere çekmek istediğini belirterek, “Bu nedenle Herson tarafındaki konumu da zayıflayacak. Bu nedenle, Dinyeper’ın sağ yakasındaki savunma pozisyonlarını güçlendiriyor.” dedi.

Ukrayna’nın, Rusya tarafından yapılacak saldırıları önlemek için sabotaj yaptığını anlatan Şoygu, “Ayrıca elde edilen verilere göre, (Ukrayna’nın kontrolündeki) Dnipropetrovsk HES’inden su salınımı önemli ölçüde arttı ve bu da bölgelerdeki su baskınlarını daha da artırdı. Bu gerçek, Kiev rejimi tarafından önceden planlanan büyük çaplı bir sabotajın kanıtıdır.” diye konuştu.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez