Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TRT’nin yeni projesi ‘Yürek Çıkmazı’nın galası gerçekleşti!

TRT 1 ekranlarından iddialı projeler arasında gösterilen ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi ilk bölümüyle önceki akşam izleyiciyle buluştu. TRT Genel Müdürü …

TRT’nin yeni projesi ‘Yürek Çıkmazı’nın galası gerçekleşti!
24 Kasım 2022 - 11:00

TRT 1 ekranlarından iddialı projeler arasında gösterilen ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi ilk bölümüyle önceki akşam izleyiciyle buluştu. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ve dizi oyuncularının katılımıyla ilk bölüm izlenmesi yapılan Yürek Çıkmazı dizisi, hayata tutunmaya çalışan bir kadının duygu yüklü hikayesini ekranlara taşıyacak.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

TRT, çok konuşulan projelerin arasına bir yenisini daha ekledi. Başrollerinde Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu, Ayça Bingöl ve Mesut Akusta’nın yer aldığı “Yürek Çıkmazı” dizisi dün akşam ekran macerasına başladı. Tecrübeli bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Yürek Çıkmazı”, kadınlarla ilgili etkileyici hikayesiyle yoğun ilgi gördü.

İstanbul’da düzenlenen dizinin ilk bölüm izlemesine TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcıları Muhammed Ziyad Varol, Mustafa Malkoç ve Ömer Faruk Tanrıverdi ile TRT yöneticileri, yapım ekibi, yönetmen Serdar Gözelekli, başrol oyuncuları Ayça Bingöl, Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu ve Mesut Akusta katıldı.

Yürek Çıkmazı dizisinin yayın tarihi belli oldu

“YÜREK ÇIKMAZI DİZİSİYLE ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Dizinin ilk bölüm izlemesine katılan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, şiddet gören herkesin yaralarına ayna tutmak ve farkındalık oluşturmak için bu dizi projesine imza attıklarını belirtti. Sobacı, “2021-2022 yılını TRT 1 olarak reytinglerde birinci sırada tamamladık. Bu sezona baktığımızda Alparslan Büyük Selçuklu, Gönül Dağı, Teşkilat dizilerimiz yayınlandıkları gün, gün birinciliğini elde ediyorlar. Dolayısıyla biz yeni dizimizin de aynı başarıları elde edeceğinden eminiz” şeklinde konuştu.

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı

Ayrıca Sobacı, dizinin kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için mesaj vereceğinin de altını çizerek, “Dizimiz toplumsal duyarlılığı ve hassasiyeti yüksek olduğu konulara odaklanıyor. Şiddetin özellikle de aile içi şiddetin yarattığı tahribatlara odaklanan bir proje. Derdimiz, tabiri caizse şiddetin ayazında kalmış; bu yetişkin olabilir, çocuklar olabilir, her türlü ferdin o şiddetten aldığı kalıcı yaralara ayna tutmak ve o yaraların yenilenmemesi için bir farkındalık oluşturmak. Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak da babaların, ebeveynlerin, evlatların her türlü sevgisini doyasıya gösterdiği, evin, tabiri caizse bir cennet parçasına dönüştüğü bir aile ortamının, ikliminin yeşermesine katkı sunmak için bu projeye imza atmak istedik” açıklamalarında bulundu.

Yürek Çıkmazı dizisinin galası yapıldı

“BİR KADININ SESİ OLMAK GURUR VERİCİ BİR ŞEY”

Dizinin oyuncuları da projeye olan inançlarını anlatırken duygu dolu anlar yaşandı. Oyuncu Ayça Bingöl diziye dair duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Cennet, öldükten sonra bıraktığı o mektup ve o mektubun açtığı yol ile birlikte aslında belki 38 yıl boyunca yapamadığı şeyi çocuklarını gerçek anlamda değiştirip, dönüştürüp, büyütüp tekrar doğurmayı gösterecek bize.”

Dizinin başrollerinden İrem Helvacıoğlu ise “Bir kadının sesi olmak gerçekten gurur verici bir şey. Şiddet, dünyanın her yerinde yaşanan bir şey olduğu için ve ülkemizde de yaşanan bir durum olduğu için bunu bir kadın olarak kelimelere dökmek çok zor” dedi.

“YÜREK ÇIKMAZI BİR SORUMLULUK PROJESİDİR

Dizinin ortaya koyacağı etkiye dikkat çeken usta oyuncu Mesut Akusta da, “Dizimizin amacı sosyal sorumluluk projesi gibidir. Kadına ve çocuğa şiddete hayır” sözlerini aktardı. Alp Navruz da yaşanmış gerçek bir hikayeyi anlattıklarını ifade ederek, seyircilere de izlediklerinde aynı etkiyi vermeyi umduklarını dile getirdi.

Dramatik hikayesi ile izleyiciyi ekran başına kilitlemeye hazırlanan “Yürek Çıkmazı”, kişilik bozukluğu yaşayan bir adamın ve çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan bir kadının duygu yüklü hikayesini ekranlara taşıyacak.

“Yürek Çıkmazı” yeni bölümüyle 8 Kasım Salı akşamı saat 20.00’de TRT 1’de.

ZAHİD SOBACI DUYURMUŞTU

Atike Hınçlıer’in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin ilk tanıtım fragmanını, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı sosyal medya hesabından paylaştı

Yürek Çıkmazı dizisi yakında TRT ekranlarında

“YÜREK ÇIKMAZI” DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Alp Navruz (Halil), İrem Helvacıoğlu (Zeynep), Ayça Bingöl (Cennet), Dilara Aksüyek (Feride), Mesut Akusta (Yılmaz), Bihter Dinçel (Birsen), Cemal Toktaş, Erhan Alpay (Caner), Alp Akar, Eylül Ersöz (Seray), Güler Ökten, Ertuğrul Postoğlu, Aydan Şener, Timur Ölkebaş, Özlem Ulukan, Rozet Hubeş

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi

Yürek Çıkmazı dizisi İrem Helvacıoğlu

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez