Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Apple iPhone 15 serisini 12 Eylül’de tanıtacak

Apple yılın en kıymetli lansman aktifliğini Salı günü Cupertino, California’daki genel merkezinde gerçekleştiriyor ve burada iPhone 15 de dahil olmak üzere yeni donanımları tanıtması bekleniyor.

Apple iPhone 15 serisini 12 Eylül’de tanıtacak
10 Eylül 2023 - 3:00

Apple, eserlerin lansmanı için şirket yöneticilerinin yer aldığı evvelce kaydedilmiş bir görüntü sunacak ve bu görüntü YouTube ve Apple’ın web sitesinde yayınlanacak. Geçen yılki aktiflik yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Apple, 2020’den bu yana eser vitrinlerinde evvelden kaydedilmiş görüntüler kullanıyor.

Apple’ın lansmanları şirket için değerli, eserler için heyecan yaratıyor ve yılın en büyük satış periyodu olan Aralık çeyreğine hakikat bir pazarlama fırtınasına taban hazırlıyor. Apple’ın geçen yılki lansmanından bu yana 31 milyon kişi YouTube görüntüsünü izledi; bu da müşterilerin hâlâ direkt şirketten bilgi almayı sevdiğini ortaya koyuyor.

Teknoloji devi bu yıl yeni iPhone’ların, satışlardaki düşüşü önleyeceğini, Huawei’nin yenilenen rekabetini savuşturacağını ve Android telefon sahiplerini geçiş yapmaya ikna edeceğini umuyor.

Apple ayrıyeten, 2024’te planlanan lansman öncesinde yeni VR kulaklığı Vision Pro’yu da Haziran ayında duyurdu. Şirket, geliştiricilerin ilgisini çekme eforlarına ait bir güncelleme sunabilir lakin bu eserle ilgili daha fazla detay muhtemelen gelecek yıla kadar yayınlanmayacak.

iPhone 15: USB-C ve titanium

Apple’ın 2020’den bu yana uyguladığı modeli sürdürerek dört yeni iPhone modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple’ın, biri 6,1 inç ekranlı ve başkası 6,7 inç ekranlı olmak üzere iki boyutta orta sınıf iPhone’un yanı sıra titanyum kasalı ve daha yeterli kameralı iki boyutlu üst seviye “Pro” telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu yılki en büyük değişikliğin, Apple’ın 2012’de “gelecek on yıl için” iPhone şarj aygıtı olarak piyasaya sürülen tescilli Lightning ilişki noktasının yerini alacak USB-C şarj ilişki noktası olması bekleniyor.

Apple Watch

Geçtiğimiz yıl Apple, Eylül ayında Apple Watch Series 8’i ve Ultra isminde yeni bir üst seviye titanyum modelini piyasaya sürdü.

Her ne kadar Apple’ın saatleri çoklukla yıldan yıla iPhone’lar kadar büyük değişiklikler yaşamasa da, her ikisinin de bu yıl güncelleme alması mümkün. Apple’ın ana akım saatleri 2018’den beri tıpkı boyut ve hale sahip.

Analistlere nazaran şirketin yeni saatlerin içindeki çipi yükseltmesinin yanı sıra sıhhat sensörlerini de güncellemesi bekleniyor. Lakin Apple, önümüzdeki yıl aygıtın 10. yıl dönümüne daha büyük değişiklikler kaydedebilir.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez