Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bakanlık: Madende veri akışı dakika dakika kayıt altındadır

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden kazasıyla ilgili, “Bazı haberlerde Sayın Bakanımıza dayandırılarak …

Bakanlık: Madende veri akışı dakika dakika kayıt altındadır
19 Ekim 2022 - 23:03

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden kazasıyla ilgili, “Bazı haberlerde Sayın Bakanımıza dayandırılarak madende 15 dakika veri akışının olmadığı yönünde iddialara yer verilmiştir. Ancak mevcut veriler incelendiğinde patlamanın meydana geldiği 18.10’a kadar veri akışı dakika dakika kayıt altındadır” açıklamasını yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 19 Ekim 2022 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Patlamadaki 15 dakikalık karanlık’ başlıklı haberlerde geçen ifadeler üzerine açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı haberlerde Sayın Bakanımıza dayandırılarak madende 15 dakika veri akışının olmadığı yönünde iddialara yer verilmiştir. Ancak mevcut veriler incelendiğinde patlamanın meydana geldiği 18.10’a kadar veri akışı dakika dakika kayıt altındadır. Dün de Sayın Bakanımız TBMM’de yapmış olduğu bilgilendirmede, ‘Kazadan önceki son kayıtlar incelendiğinde saat 18.05’te ortamdaki metan gazı oranı önce yüzde 1,5 seviyesine ulaşmış ve emniyet amaçlı elektrik kesilmiştir. 18.09’daki son kayıt ise havadaki metan oranının yüzde 1,69 olarak ölçüldüğünü göstermektedir’ şeklinde ifade etmiştir. Kazayla ilgili bütün bilgi ve belgeler denetime tabidir ve soruşturmayı yürüten resmi makamlarla paylaşılmaktadır. Bütün birimler, bilirkişiler bu kayıtları tek tek değerlendirecektir. Bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu ve benzeri haberler hassasiyetle yürütülen sürece zarar vermekte, kamuoyunda yanlış algı oluşturmaktadır. Bir kez daha Amasra’daki kazada hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, tedavileri devam eden yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez