Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Besicilere yem ezme makinesi hibe ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lider Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma unsuru doğrultusunda çiftçiye verdiği dayanakları sürdürürken, hayvancılığı da ihmal etmiyor.

Besicilere yem ezme makinesi hibe ediliyor
08 Eylül 2023 - 9:00


Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lider Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma prensibi doğrultusunda çiftçiye verdiği takviyeleri sürdürürken, hayvancılığı da ihmal etmiyor. Ekipman dayanaklarıyla üreticinin işini kolaylaştıran Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı besicilerden gelen talep doğrultusunda kooperatiflere yem ezme makinesi hibe ediyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yem ezme makinesi talebinde bulunan S.S. Yazır Köyü Ziraî Kalkınma Kooperatifi’nin talebi Kırsal Kalkınma ve Kooperatif Şube Müdürlüğü tarafından kısa müddette yerine getirildi. 100’lük yem kırma ve ezme makinesi S.S. Yazır Köyü Ziraî Kalkınma Kooperatifi Lideri Yaşar Kocaoğlu’na teslim edildi. 

 

KOOPERATİF TALEP ETTİ BÜYÜKŞEHİR GÖNDERDİ

Yazır Mahallesi’nde hayvancılığa olan ilginin artmasıyla kooperatife ilişkin yem ezme değirmeninin yetersiz kaldığını söyleyen S.S. Yazır Köyü Ziraî Kalkınma Kooperatifi Lideri Yaşar Kocaoğlu, “Büyükşehir Belediyemizin hibe ettiği 100’lük makine bizimkinin neredeyse iki katı. Yazır’da hayvancılık yaygınlaşınca büyük değirmen gereksinimi doğdu. Biz de Büyükşehir Belediyesi’nden talep ettik. Sağ olsunlar çabucak temin ettiler. Arpa, buğday ezme yapıyor. Muhittin Liderimiz tarıma yük verdi. Bu dayanağın devamını da istiyoruz. Mevcut çiftçilere sahip çıkıp işlerini kolaylaştırmamız gerekiyor yoksa onlar da artık tarıma ve hayvancılığa devam etmeyecek” dedi. 

 

BESİCİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen yem ezme makinesinde hayvanları için yem karıştıran besiciler, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen makinenin işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Besici Şaban Konak, “Daha evvel ezme makinemiz bir taneydi artık ikincisi geldi. Kısa mühlet içinde işimiz süratli formda ilerliyor. Bu makineyi bize hibe eden Muhittin Liderimize teşekkür ederiz” dedi. 

Hüsnü Kutlu ise “Yem ezilmezse büyükbaş verdiğimiz yemi canlı çıkarıyor lakin ezip verirsek hayvanın yemesi için daha kolay oluyor. 7-8 yıldır yemi ezip veriyorum Evvelki makinemiz 1 ton yemi yarım saatte eziyordu bu makine 10-15 dakikada eziyor. İşimiz kolaylaşıyor. Burada yığılma olmuyor. Çok sıra beklemiyoruz” diye konuştu. 

 

SIRA BEKLEME SONA ERDİ

Yazır Ziraî Kalkınma Kooperatifi Lider Yardımcısı Yahya Ay da şunları söyledi: “Yem ezme makinemiz geldi. Hayvanlarımıza karma formunda yem yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin gönderdiği makine süratli bir formda çekim yapıyor. Yem ezme makinemiz küçük olduğu için çiftçiler sıra bekliyordu, işinden kalıyordu. Şu an bekleme yok. Öğütüp gidiyor herkes çok rahatız. Biz Büyükşehir Belediyemizden talep ettik çabucak gönderdiler sağ olsunlar. Biz de faaliyete geçirdik. Çiftçimiz şu anda mutlu teşekkür ediyoruz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez