Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Giresunspor’a transfer yasağı! Kanser teşhisi konulan futbolcu ile sözleşme imzalanmamıştı

Süper Lig ekibi Giresunspor, kiralık olarak anlaşmaya varmak üzere Türkiye’ye davet ettiği Jean Pyerre ile futbolcuya kanser teşhisi konulmasının …

Giresunspor’a transfer yasağı! Kanser teşhisi konulan futbolcu ile sözleşme imzalanmamıştı
19 Ekim 2022 - 22:36

Süper Lig ekibi Giresunspor, kiralık olarak anlaşmaya varmak üzere Türkiye’ye davet ettiği Jean Pyerre ile futbolcuya kanser teşhisi konulmasının ardından sözleşme imzalamamıştı. Karadeniz ekibi, FIFA tarafından kulübe ceza verildiğini açıkladı.

“TÜRKİYE’DE YAPILAN TETKİKLERDE KANSER TEŞHİSİ KONULDU”

Giresunspor’dan yapılan açıklamada, “Kısa bir süre önce kamuoyunun bilgisine sunulan birtakım eksik ve hatalı bilgilere dayanan haberler tüm kamuoyunun malumudur. Bu hassas süreçte kamuoyunun sağlıklı bir şekilde bilgilendirilebilmesi adına bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. 2021/2022 futbol sezonunun 2. Transfer ve Tescil döneminde kiralık olarak anlaşmaya varmak üzere kendisi ile sözleşme imzalamadan önce gerekli sağlık kontrollerinin yapılabilmesi adına Türkiye’ye davet ettiğimiz profesyonel futbolcu Jean Pyerre Casagrande Silveira Correo’ya, Türkiye’de yapılan tetkikler sonucunda testis kanseri teşhisi konmuştur.

“SÖZLEŞME İMZALANMADI”

Bu üzücü durum sebebiyle profesyonel futbol faaliyetlerine devam edemeyecek Sn. Correo ile bu çerçevede herhangi bir sözleşme imzalanamamıştır. Buna karşın kulübümüz, tüm iyi niyeti ile Sn. Correo’ya, tedavisini Türkiye’de yapmak istemesi halinde kulübümüz tarafından gerekli desteğin sağlanacağı defalarca bildirilmiştir. Kulübümüzün sergilediği bu iyi niyetli tutuma karşın 24 Haziran 2022 tarihinde Sn. Correo tarafından FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu nezdinde kulübümüz aleyhine bir dava ikame edilmiştir.

2 DÖNEM TRANSFER YASAĞI

Söz konusu dosya kapsamında FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından alınan karar neticesinde kulübümüzün, futbolcuya 765.000,00-Euro tutarında tazminat ödemesine karar verilmiştir. Söz konusu kararda ayrıca kulübümüzün, 2 transfer ve tescil dönemi süresince yeni bir profesyonel futbolcu sözleşmesi tescil ettirmekten men edildiği de ifade edilmiştir.

“DAVAMIZIN HAKLILIĞINA SONUNA KADAR İNANIYORUZ”

Bu noktada açıkça belirtmek isteriz ki kulübümüz, söz konusu olayda hukuka ve hakkaniyete aykırı hiçbir tutum ve davranışta bulunmamış olup, FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından alınan son derece hatalı bu karara karşı gerekli yasal işlemlere başlanmış bulunmaktadır. Kulübümüz, davamızın haklılığına sonuna kadar inanmaktadır. Bu çerçevede alınan söz konusu karara karşı Spor Tahkim Mahkemesi nezdinde gerekli temyiz başvurusunun yapılmasından ötürü kararın henüz kesinleşmediğini de önemle kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verildi.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez