Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İspanya’nın Telefonica şirketinin yüzde 9,9’unu STC Group aldı

Suudi Arabistan’ın telekomünikasyon şirketi STC Group, Madrid merkezli çok uluslu İspanyol telekomünikasyon firması Telefonica’nın yüzde 9,9’unu 2 milyar 100 milyon avroya satın alarak en büyük hissedar haline geldi.

İspanya’nın Telefonica şirketinin yüzde 9,9’unu STC Group aldı
06 Eylül 2023 - 9:00

Telefonica’dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin sermayesinin yüzde 4,9’unu temsil eden payların ve öbür yüzde 5’ini temsil eden mali araçların STC Group tarafından 2,1 milyar euroya satın alındığı bildirildi.

STC Group Üst Yöneticisi Olayan Alwetaid, Telefonica’nın denetimini yahut çoğunluk payını satın alma niyetinde olmadıklarını açıklayarak, “Bu operasyon, sağlam bilançomuzu kullanmamıza ve varlıklarımızı korumamıza imkan tanıyan mükemmel bir yatırım ve temettü siyasetimizi sürdürme fırsatıdır” dedi.

Suudi telekomünikasyon şirketinin operasyonundan evvel Telefonica’nın birinci hissedarı yüzde 4,87’lik hisseyle ile BBVA bankası olurken, onu ABD fonu BlackRock (yüzde 4,48) ve Caixabank (yüzde 3,5) izliyordu.

STC, gerekli müsaadelerin alınmasının akabinde finansal araçların fiziki tasfiyesi yoluyla Telefonica’da yüzde 5’e karşılık gelen oy hakkını elde edecek.

Suudi Arabistan Menkul Değerler Borsası’nda 49,2 milyar euroluk piyasa bedeliyle süreç gören STC Group, Orta Doğu’nun telekomünikasyon dalındaki önderi olarak bilinirken, birebir vakitte Bulgaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da yatırımları bulunuyor.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez