Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Macron, Paris’teki Ulu Cami’nin temelinin atılışının 100. yıl dönümü törenine katıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’teki Ulu Cami’nin temelinin atılışının 100. yıl dönümü törenine katıldı. Fransız basınındaki …

Macron, Paris’teki Ulu Cami’nin temelinin atılışının 100. yıl dönümü törenine katıldı
11 Kasım 2022 - 10:02

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’teki Ulu Cami’nin temelinin atılışının 100. yıl dönümü törenine katıldı.

Fransız basınındaki haberlere göre, Macron törende yaptığı konuşmada, Ulu Cami’nin, Fransa’daki 3. Cumhuriyet sırasında Müslümanların Fransa toplumundaki yerinin ve fedakarlığının tanınmasının bir göstergesi olduğunu söyleyerek bu camiyi, “tarihteki bir fırtınadan doğan barış cenneti olarak” nitelendirdi.

Fransa’da Müslümanlara karşı bir kin ve güvensizlik durumu oluşturulmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Macron, “Bir tarafta Fransızlar, öteki tarafta Müslümanlar diye bir şey yok.” dedi.

Ziyaretinde ayrıca “1922-2022, ilk bakışlar, ilk taş” isimli sergiyi gezen Macron, Paris Ulu Cami’nin yöneticisi Chems-Eddine Hafız’a, Fransa’nın en yüksek devlet nişanı kabul edilen “Legion d’Honneur” onur nişanını takdim etti.

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez