Haber Sentez – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Mordoğan’ın İşgalden Kurtuluş Gününde “RES İşgaline Son Verilsin” çağrısı

16 Eylül Mordoğan Kurtuluşu, Tuğba Özerk Konseri ile coşkuyla kutlandı, 101. Kurtuluş yılına yakışan birlik tablosu damga vurdu.

Mordoğan’ın İşgalden Kurtuluş Gününde “RES İşgaline Son Verilsin” çağrısı
18 Eylül 2023 - 9:00


16 Eylül Mordoğan Kurtuluşu, Tuğba Özerk Konseri ile coşkuyla kutlandı, 101. Kurtuluş yılına yakışan birlik tablosu damga vurdu. Karaburun Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan’ın hemşehrileri ismine, hayvanseverliğiyle bilinen sanatçı Özerk’e ‘Barış’ isimli karakeçi armağan etti. Erdoğan, RES kapasite artışıyla, Yarımada’da keçilerin otalayacağı alan bulamayacağına vurgu yaptı. 18 Eylül’deki ÇŞB Karaburun RES Kapasite Artışı gündemli toplantıya değinen Erdoğan, Bugün bir işgalin sonunu kutluyoruz. Umarım, RES konusundaki işgale de son verilir ve buradan sesimiz gideceği yere gider” dedi.

İzmir’de düşmanın denize döküldüğü son yer olma özeliğiyle bilinen Yarımada, Karaburun Belediyesi’nce Mordoğan ve Karaburun’da düzenlenen kurtuluş şenlikleriyle, coğrafyaya özel coşkusuyla son kelamı söyledi. Karaburun Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Karaburun Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan, gecenin onur konuğu Denizli Bozkurt Belediye Lideri Birsen Çelik, Garnizon Kumandanı Binbaşı Ali Eker, ilçe protokolü ve yediden yetmişe Mordoğanlı yurttaşlar, 101.Kurtuluş Yılı’nı birlik tablosu içinde kutladı. Fener Alayı, Keskinli Taşan Kardeşler Konseri akabinde 16 Eylül Mordoğan’ın Kurtuluşu Şenlikleri’ne katılan İzmirli Sanatçı Tuğba Özerk, birbirinden hoş müzikleri, “Mordoğan’ın Doğum Günü” için seslendirdi. Kaymakam Kaykaç, Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan ve Ali Eker, ellerinde Türk Bayraklarıyla ve çocuklarla sahneye çıkarak, Tuğba Özerk’in seslendirdiği “İzmir Marşı”na eşlik etti. Ayrıyeten Garnizon Kumandanı Binbaşı Ali Eker ve Belediye Lideri İlkay Girgin Erdoğan’ın ‘Erik Dalı’ dans performansı gecenin en renkli anlarındandı.

“DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN MORDOĞAN”

Konuşmasında Mordoğan’ın doğum gününü kutlayan Karaburun Belediye Lideri Erdoğan, “Kurtuluş gururu, bizim Cumhuriyet İhtilali pahalarını sahiplenerek, Atatürk unsurlarından taviz vermememizle birçok yüz bir yıllar yaşayacak ve daima var olacak” dedi. Şenlikte konser veren İzmirli Tuğba Özerk’e zeytin yapraklarından taç ve ismini sahnede birlikte koydukları ‘Barış’ isimli, Karaburun’a mahsus kara keçi yavrusunu armağan eden İlkay Girgin Erdoğan, 18 Eylül’de Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda toplanacak Bakanlık İnceleme Kıymetlendirme Kurulu’nun gündemindeki; Alto Holdinge bağlı Lodos Karaburun Elektrik Üretim Şirketi’nin Yaylaköy, Küçükbahçe, Bozköy, Parlak, Tepeboz, Saip bölgesindeki 87 olan türbin sayısını 128’e çıkaracak rüzgar güç santrali kapasite artışı tanıtım evrakı toplantısına değindi.

“O İŞGALE SON VERİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Başkan Erdoğan, “Buradan umarım sesimizi duyarlar. Bugün düşman işgalinden kurtuluşumuzun 101.Yılı. Bu canlara kıymayın, Bölgemizde yeteri kadar rüzgar güç santrallerimiz var. Bizim daha fazlasına gereksinimimiz yok. Eğere onlar bu bölgeye dikilirse bu kara keçilerin yaşayacağı alan, otlayacağı alan, meralarımız kalmayacak. Son yıllarda çobanlarımıza yaptığımız yatırımla, üretim artıyordu. Tarımın, üretimin ne kadar kıymetli olduğunu pandemi devrinde yaşadık. Ne binaları yiyebiliyoruz ne de santralleri yiyebiliyoruz. Kıymetli olan bir karış toprak, üretim, gıda… Buradan sesimizin duyulacağına, cevap verileceğine inanıyorum. Firmanın kapasite artışı talebinin, Bakanlığın, bölgemizin Özel Etraf Muhafaza Alanı olduğunu ve biyoçeşitlilik araştırma sonucunu göz önüne alarak; dur diyeceğine inanıyoruz. O işgale son verileceğine inanıyoruz. Umarım buradan sesimiz, gideceği yere gider” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş

Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Haber Sentez